16 marzec 2018

Oceanology International 2018 Excel Londyn

 

    W dniach 13-15 marca 2018 nasza firma po raz kolejny brała udział w targach Oceanology International w Londynie. Dzięki uprzejmości INTERMARE South Baltic mieliśmy okazje zaprezentować swoją ofertę na ich stoisku.

17 kwiecień 2018

DAIMON 2018 - PBP Forkos na pokładzie s/y OCEANIA

 

    Pracownicy naszej firmy po raz kolejny brali udział w projekcje DAIMON  rejs na pokładzie statku badawczego s/y Oceania odbywał się w dniach

17-26 kwiecień 2018

18 kwiecień 2018

QINSy Day 2018 - Czwarta edycja

 

    18 kwietnia 2018 roku w PPNT, Przedsiębiorstwo Badawczo - Produkcyjne FORKOS sp. z o.o. jako polski przedstawiciel firmy QPS B.V., wraz z firmami NORBIT AS. AML Oceanographic oraz Applanix zorganizowało kolejne spotkanie pod nazwą QINSy Day 2018 czyli spotkanie użytkowników systemów hydrograficznych Qinsy, Qloud oraz Qimera oraz oprogramowania do prezentacji danych hydrograficznych Fledermaus. W tym roku  mówiliśmy również   o Qastorze i Qarto. Jak co roku naszym i Państwa gościem był Richard Hill z QPS B.V., a w tym roku pojawił się również przedstawiciele firmy Applanix

18 Listopad 2017

DSW 2017 - Warsztaty wspierania pracy nurka.

 

    18 listopada 2017 w Jastrzębiej Górze wspólnie z firmą OCEAN-TECH zorganizowaliśmy warsztaty DIVE SUPPORT WORKSHOP

Głównym celem spotkania była wymiana pomysłów i prezentacja urządzeń, procedur i narzędzi wspomagających pracę nurka. Zeszłoroczne spotkanie  koncentrowało się głównie na pozycjonowaniu nurka - pojazdu podwodnego. Wiemy jak wielkim problemem jest to dla osób wykonujących prace podwodne.

Zaprezentowaliśmy urządzenia i systemy nawigacji podwodnej - USBL, pokazaliśmy możliwości pozycjonowania nurka za pomocą sonarów dookólnych i zaprezentowaliśmy możliwości oprogramowania do wizualizacji pozycji nurka.

Pokazane zostały możliwość współpracy z pojazdami ROV. Na basenie zaprezentowany został pojazdy SeaEye Falcon, Drugi Falcon z manipulatorem pięcio funkcyjnym prezentowany był na sali konferencyjnej. Firma OCEAN-TECH zaprezentowała również hełmy i maski Kirby Morgan, pneumatyczne narzędzia do pracy pod wodą firmy Stanley oraz inny sprzęt wykorzystywany w pracach podwodnych.

 

23 maj 2018

Testy systemu NORBIT iWMBSh

 

 W dniach 23-24 maja na wodach portu Gdańsk przeprowadzono demonstracje systemu echosondy wielowiązkowej iWBMSh firmy Norbit .

Jest to topowy model serii iWBMS, o rozdzielczości kątowej 0,95°x0,95°, wyposażony w kompensator ruchu OceanMaster firmy Applanix. Prezentacja odbyła się na pokładzie motorówki Batymetria, zaprzyjaźnionej firmy Hydrograf.

Więcej informacji o urządzeniu: Tutaj...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHEMSEA - MODUM - DAIMON

 

  Nasza firma od 2012 roku cyklicznie bierze udział w projektach poszukiwania broni chemicznej na dnie Bałtyku. Na potrzeby tych projektów  modernizowaliśmy pojazdy podwodne Super Achille firmy Comex i Falcon firmy Saab Seaeye. Podczas rejsów na pokładzie statku badawczego 

s/y Oceania nasi piloci obsługiwali pojazdy ROV:  Falcon, Super Achille, LBV 200.

 

 

 

 

 

2012 - 2018

23 listopad 2018

Dive Support Workshop 2018

 

 W dniu 23 listopada w hotelu ASTOR w Jastrzębiej Górze, odbyła się druga edycja warsztatów  DSW.

 

 W trakcie trwania warsztatów zostały poruszone między innymi następujące tematy:

 

      - metodyka podwodnych prac poszukiwawczych,

      - eksploracja miejsc historii morskiej,

      - podwodna komunikacja przewodowa i bezprzewodowa,

      - sposoby analizy powietrza w systemach nurkowych,

      - Rebreather w pracach podwodnych,

      - Czym szukać, żeby znaleźć, jak to robić skutecznie.

 

dr. Benedykt Hac z Instytutu Morskiego w Gdańsku opowiedział o rozgrzewającym do czerwoności temacie : T / S FRANKEN - NIEBEZPIECZNY WRAK ZATOKI GDAŃSKIEJ